Sprytne pomysły na aranżację mieszkania

Każdy chciałby urządzić mieszkanie w taki sposób, aby było ono komfortowe, praktyczne, a to tego, aby bardzo dobrze się prezentowało. Niezależnie od tego czy posiada się duże mieszkanie czy dość małe to jest to możliwe. Oto kilka pomysłów na to, jak sprytnie urządzić swoje mieszkanie.

Praktyczne meble

Aby mieszkanie było funkcjonalne i praktyczne, jego przestrzeń musi być dobrze zorganizowana. W związku z tym warto jest postawić na meble modułowe. Mowa tu zarówno o szafkach, jak i półkach i regałach. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że meble modułowe może dowolnie ze sobą łączyć. To pozwala na stworzenie takiej zabudowy meblowej, która idealnie będzie odpowiadać naszym gustom i potrzebom. Co więcej, meble modułowe dopasować można do każdego pomieszczenia.

Przede wszystkim porządek

Aby mieszkanie było komfortowe i estetyczne bezwzględnie utrzymany musi być w nim porządek. Pomóc może w tym podzielenie mieszkania na konkretne strefy. Dzięki temu mieszkanie utrzymane będzie w odpowiednim ładzie. Warto jednak sobie w tym dodatkowo pomóc. Sprawdzić mogą się tu różnego rodzaju organizery i kosze. Nie zajmują one wiele miejsce, a często można schować je w szafkach. Korzystanie z nich sprawi, że w mieszkaniu zachowany będzie porządek oraz uzyska się dzięki temu dodatkową przestrzeń.

Oryginalne ściany

Pomysły na sprytną aranżację mieszkania to również ciekawe pomysły dotyczące ścian. Dziś całe ściany pomalowane w tym samym kolorze nie są niczym oryginalnym i ciekawym. Warto zadać o to, aby ściany dodawały nieco kolorytu i nowoczesności. Dlatego ciekawym rozwiązaniem mogą być ażurowe panele 3D. Takie mieszkanie z pewnością będzie prezentować się dużo ciekawiej.

Sprytna aranżacja małego mieszkania

W przypadku małego mieszkania dobrym rozwiązaniem może być podzielenie jednego dużego pokoju na dwa mniejsze. Dzięki temu wygospodarować można dodatkowe , przytulne pomieszczenie. Oczywiście nie chodzi tu o stawianie dodatkowej ściany. Wykorzystać można takie elementy jak ścianka ze szkła czy specjalna zabudowa na kształt szafy. Do dobry pomysł zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mieszkają w małych mieszkaniach.

Autor

  • Miłośnik gór i kolarstwa. W wolnych chwilach poświęca swój czas na tworzenie blogów o różnej tematyce i stron dla programów afiliacyjnych.

3 komentarze

  1. Mieszkamy w 5 osób na 45m2 i właśnie znajoma poleciła mi podzielenie pokoju drzwiami przesuwnymi. Jak chcę większy pokój bo przychodzą znajomi rozsuwam drzwi, a jak idziemy spać zasuwam i mamy dwa pokoje z jednego. Polecam ten sposób wszystkim co maja małe mieszkania:)

  2. Nie mam czasu zajmować się urządzaniem mieszkania i wyborem kolorów ścian czy mebli. Wszystko zleciłam profesjonalnej firmie zajmującej się aranżacją wnętrz. Powiedziałam tylko jaki styl mnie interesuje a oni mają przygotować kilka wersji projektów do akceptacji. Polecam ten sposób wszystkim którzy nie maja czasu ani pomysłu na swoje mieszkanie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i być zadowolonym:)

  3. Zgadzam się z autorem artykułu, fajnie zaaranżowana ściana zwłaszcza w salonie nada stylu każdemu domowi czy mieszkaniu. Ja u siebie zastosowałam płytki imitujące beton architektoniczny. Uzyskany efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Każdy zachwyca się moim salonem. Cały dom jest w kolorach beżu i szarości i stanowi wspólną całość.

Dodaj komentarz