Narty Włochy – jak zorganizować wyjazd?

Organizacja wyjazdu na narty do Włoch to nie lada wyzwanie, ale i ogrom satysfakcji wynikający z samodzielnego zaplanowania podróży. Co zrobić, aby nie stracić nerwów na przygotowania? Warto poznać kilka poniższych wskazówek, dzięki którym możliwe będzie nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy ale i czasu.

Transport

Kwestia transportu jest najbardziej zaskakująca, gdyż celem zminimalizowania kosztów poleca się wybranie samolotu jako środka transportu. Tanie linie lotnicze oferują bilety w atrakcyjnych cenach, które są niższe od wydatków związanych z podróżą samochodem. Zakup biletów lotniczych z około 2 miesięcznym wyprzedzeniem gwarantuje loty o wartości nawet 200 złotych w obie strony do Bergamo – miejsca najbliższego najpopularniejszemu ośrodkowi narciarskiemu czyli Trentino. Lot trwający około 2 godziny i transfer do miejscowości turystycznej trwający tyle samo godzin – turysta wybierający samolot jako środek transportu znajdzie się szybciej w miejscu docelowym, aniżeli wybierając kilkunastogodzinną podróż samochodem czy też autokarem.

Nocleg

Wybór apartamentów z aneksem kuchennym pozwoli zaoszczędzić fundusze nie tylko na noclegu , ale i wyżywieniu. Samodzielne gotowanie w miejscu noclegu to idealna opcja względem wydawania pieniędzy na zawyżone ceny dań w kurorcie narciarskim. Popularne platformy rezerwacyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i umożliwiają rezerwację noclegów w promocyjnych cenach. Tym samym możliwe jest złapanie świetnych okazji, a to wszystko można zaplanować bez wychodzenia z domu.

Wyżywienie

Włochy słyną z wyśmienitej kuchni, a jej miłośnicy rozciągają się po całym globie. Jednakże ośrodki turystyczne słyną z wysokich cen tychże dań. Warto wiedzieć, że restauracje oddalone kilkaset metrów od ścisłego centrum oferują posiłki w korzystniejszych cenach. Gotowanie w hotelu czy też apartamencie to równie świetna opcja dla osób nie lubiących przepłacać. Fundusze zaoszczędzone na wyżywieniu można spożytkować na inne niesamowite i z pewnością niezapomniane atrakcje.

 

Autor

  • Miłośnik gór i kolarstwa. W wolnych chwilach poświęca swój czas na tworzenie blogów o różnej tematyce i stron dla programów afiliacyjnych.

2 komentarze

  1. Pierwszy raz w tym roku wybieram się na narty za granicę, nie wiedziałam co wybrać i jadę z polecanego biura, które zajmuje się organizowaniem tego typu wyjazdów. Będę mieć osobistego instruktora, który podszkoli mnie w jeździe na nartach, ogólnie każdy dzień zaplanowany więc nie będę się nudzić:)

  2. Niestety u nas już od paru lat nie ma prawdziwej zimy, dlatego co roku jeździmy we Włoskie Alpy, Jest na pewno drożej niż w Polsce ale śniegu nigdy nie brakuje. Polecam wszystkim wielbicielom sporów zimowych..

Dodaj komentarz