Chcesz się zdrowo odżywiać ? Na to zwracaj uwagę !

Zdrowe jedzenie to bardzo ważna sprawa.

Warto jeść zdrowo i dbać o zdrowie. Jak to zrobić? Należy stosować się do pewnych zasad:

  • jeść pięć posiłków dziennie – mogą być małe, ale zbilansowane kalorycznie
  • nie podjadać między posiłkami – jeśli już to surowe warzywa i owoce, a nie batoniki
  • pić dwa litry wody mineralnej dziennie – najlepiej niegazowanej, bez dodatku soków i innych substancji
  • nie jeść nadmiernych ilości słodyczy – lepiej chrupać marchewkę lub sięgnąć po kawałek domowego ciasta raz w tygodniu, na przykład w niedzielę
  • nie odwiedzać barów typu fast food
  • ograniczać lody w lecie i słodkie ciastka w zimie. To sposób na przybranie na wadze, a to przecież nie jest celem żadnej osoby. Lepiej jeść owoce i warzywa –  to należy sobie powtarzać do znudzenia

Zdrowe jedzenie jest bardzo ważne, należy przestrzegać pewnych zasad. Dzieci od najmłodszych lat należy uczyć, że czipsy, frytki i hamburgery to niezdrowe jedzenie.

Wizyty w barach fast food nie mogą być atrakcją.

Lepiej zachęcać dzieci do jedzenia warzyw i owoców, podawać im owocowe herbatki i wodę mineralną. Napoje gazowane są niezdrowe, słodkie, nie należy po nie sięgać. Zdrowe jedzenie jest podstawą, a coraz więcej osób chętnie sięga Zdrowe posiłkipo takie jedzenie. Obecnie istnieje moda na zdrowie i jest to bardzo dobra , zdrowa moda.

Warto jeść smacznie i zdrowo, nie warto sięgać po to, co smaczne, ale niezdrowe. Samodzielne przygotowanie posiłków w domu umożliwia zdrowe jadanie, bez konserwantów, barwników, nieznanych nam dodatków. Nie należy objadać się goframi z bitą śmietaną nad morzem, lecz sięgać po jabłka, truskawki czy maliny – w lecie owoców sezonowych bynajmniej nie brakuje, jest ich duży wybór i każda osoba może się nimi zajadać.

Nie wolno pić napojów gazowanych, słodkich, bardzo niezdrowych.

Zdrowe posiłkiSoki z kartonów też lepiej pominąć – najbardziej zdrowy jest sok z sokowirówki, smaczny i pełen witamin. Wysoka jakość takiego napoju jest gwarantowana. Koktajl z jogurtu i banana na pewno jest smacznym i bardzo zdrowym napojem, nie ma co do tego wątpliwości. Smaczne jedzenie to doskonała rzecz, po którą warto sięgać.

Podsumowując, warto przestrzegać tych zasad, mniej smażyć mięs, lecz gotować je na parze lub piec. Smażone jedzenie jest ciężkie, tłuste i niezdrowe. Jadanie na mieście może być pułapką, która sprawi, że będziemy jedli dużo, smacznie, ale niezdrowo. Nie wiemy jak przyrządzane są posiłki w barze czy restauracji, nie mamy pewności na jakim tłuszczu jedzenie jest przygotowane. Najlepiej gotować w domu lub zamawiać dietę pudełkową przygotowaną pod nadzorem dietetyka.

Autor

  • Miłośnik gór i kolarstwa. W wolnych chwilach poświęca swój czas na tworzenie blogów o różnej tematyce i stron dla programów afiliacyjnych.

Dodaj komentarz