Astrologia a tarot

Wróżenie z kart to dziedzina wróżbiarstwa wymagająca nie tylko naturalnego talentu, ale również szerokiej świadomości i znajomości astrologii oraz powiązanych z nią zagadnień. Tarot astrologiczny pozwala na określenie osobowości i wykrywanie konfliktów zarówno wewnętrznych jak i środowiskowych osoby, dla której został przygotowany. Ponadto ukazuje jej ścieżki przyszłości i możliwe konsekwencje poszczególnych decyzji.

Na czym polega tarot astrologiczny?Astrologia tarot karty

Prawidłowe rozłożenie i odczytanie kart atutowych tarota wymaga łączenia wiedzy z poszczególnych dziedzin wróżbiarstwa. Przede wszystkim karty interpretowane są z uwzględnieniem daty urodzenia, a co za tym idzie – oznaczeniem zodiakalnym, układem planetarnym i portretem numerologicznym. Rzetelne wydobycie wiarygodnej i pewnej wróżby wymaga dużej wiedzy z zakresu wszystkich tych dziedzin. Na prawidłowo ułożony tarot składają się takie nauki jak:

 • astrologia
 • zodiak i symbolizm planetarny
 • planetologia
 • numerologia

Jak tarot łączy się z astrologią?

Warto pamiętać o tym, że wróżby astronomiczne są jednymi z najstarszych i najbardziej szczegółowych metod poznania przyszłości. Astrologia i układ gwiazd pozwalały na zrozumienie nauk tajemnych na długo przed poszerzeniem innych praktyk wróżbiarskich. Karty tarota są jedynie narzędziem pozwalającym na pozyskiwanie i porządkowanie informacji, które zapisane są w gwiazdach – pod warunkiem, że odczyta je świadoma i zapoznana z planetologią osoba. Głównymi zadaniami rozłożenia tarota astrologicznego są:

 • możliwość szczegółowego określenia głębokich cech osobowości
 • ukazanie możliwych dróg rozwoju
 • ukazanie możliwych ścieżek przeklętych
 • przewidzenie tak zwanych “zdarzeń nieuniknionych”
 • przewidzenie załamań rozdroży egzystencjalnych

Warto skorzystać z szeroko rozbudowanego tarota astrologicznego, jeżeli chcemy znaleźć i zrozumieć naszą drogę, jej zakręty i wyboje losu. Ogólny profil astrologiczny sprecyzowany za pomocą kart umożliwia łatwiejsze zrozumienie innych, przyszłych wróżb, przewidzianych w wyniku innych metod wróżbiarskich, takich jak chiromancja lub czytanie aury.

Autor

 • Miłośnik gór i kolarstwa. W wolnych chwilach poświęca swój czas na tworzenie blogów o różnej tematyce i stron dla programów afiliacyjnych.

2 komentarze

 1. Moim zdaniem tarot ma wiele wspólnego z astrologią. Nasza przyszłość jest zapisana w gwiazdach, a tarot jest jedną z wielu pomocy w jej odkryciu. Moim zdaniem od czasu do czasu warto wybrać się do dobrego astrologa, który powoli ci zajrzeć w twoje życie i odkryć sprawy nieznane.

 2. Gwiazdy, tarot, horoskopy… Tylko niektórym dane jest odczytać przyszłość zapisaną w tarocie i gwiazdach. Moim zdaniem nie warto powierzać tak trudnego zadania pierwszym lepszym amatorom. Z pytaniem o przyszłość warto wybrać się do profesjonalisty, który położy karty i ułoży dopasowany horoskop.

Dodaj komentarz