Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Sezon na kampery

Sezon na kampery

Sezon na kampery

Sezon na kampery rozpoczyna się niemal równocześnie z sezonem wakacyjnym. Oczywiście pojazdy tego typu chętnie wykorzystywane są również w pozostałych częściach roku, ale to w jego najgorętszym okresie wypożyczalnie kamperów przeżywają prawdziwe oblężenie.

Najlepszy czas na podróżowanie kamperem

Kamper to pojazd przystosowany do przewozu większej ilości osób oraz ich bagażu. Pełni funkcję domu na kółkach, w którym przestrzeń została podzielona za pomocą ścianek działowych. W kamperze znajdują się łóżka, stolik, łazienka z prysznicem i toaletą, kuchenka gazowa i zlewozmywak, lodówka oraz szereg rozmaitych szafek i schowków. W nowoczesnych kamperach funkcjonują także rozmaite systemy i urządzenia, które znacząco podnoszą komfort podróży. Wśród nich nie może   zabraknąć ogrzewania i klimatyzacji – dzięki temu kampery dobrze spełniają swoją funkcję zarówno latem, jak i zimą.

Mimo to najlepszy czas na podróżowanie kamperem przypada na okres letni. Wówczas nie ma konieczności korzystania z ogrzewania, a co za tym idzie nie dochodzi do zużywania tak dużych ilości gazu. Letni sezon na kampery ma tę zaletę, że dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym właściwie cały dzień można spędzić na zewnątrz pojazdu. Wystawienie stolika, krzeseł oraz montaż moskitiery nie zajmują wiele czasu, a umożliwiają spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Miasteczka kempingowe w okresie letnim

W okresie letnim działają wszystkie miasteczka kempingowe, dlatego problemy z wyszukaniem miejsca na nocleg zdarzają się rzadko. Oczywiście istnieją także kempingi całoroczne, ale w polskiej rzeczywistości są one zjawiskiem zdecydowanie rzadszym. Najczęściej funkcjonują w rejonach cieszących się największym zainteresowaniem turystów, natomiast w pozostałej części kraju kempingów całorocznych może nie być wcale.

Miasteczka kempingowe latem oferują turystom szereg usług dodatkowych. Czyste i bezpieczne kempingi w górach usytuowane są zwykle z dala od miejskiego zgiełku, co daje możliwość ciągłego obcowania z naturą. Gdy turyści zechcą odpocząć od wędrówek po górach i kąpieli w jeziorach, mogą skorzystać z parków linowych, boisk do gry w siatkówkę, sali gier, mogą również rozpalić grilla lub ognisko.

Sezon na kampery – wypożyczenie pojazdu

Pojazd w wypożyczalni warto zarezerwować zanim rozpocznie się sezon na kampery, ponieważ potem może pojawić się problem z jego dostępnością. Wypożyczalnie kamperów z reguły podają, że sezon rozpoczyna się w połowie czerwca, a kończy w połowie września, natomiast sezon wysoki obejmuje dwa pełne miesiące wakacyjne.

admin