Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Kamper i jego wyposażenie

Kamper i jego wyposażenie

Kamper i jego wyposażenie

Pierwsza podróż kamperem to spore wydarzenie dla całej rodziny. Trudno przewidzieć, czy taka forma podróżowania rzeczywiście okaże się strzałem w dziesiątkę, czy też poszczególni członkowie rodziny szybko się do niej zniechęcą. Aby tak się nie stało, do podróży należy się dobrze przygotować, zwłaszcza, jeśli wśród podróżników znajdują się małe dzieci. Zatem co zabrać do kampera?

Kamper i jego wyposażenie

Jeżeli decydujemy się na rezerwację pojazdu w wypożyczalni kamperów, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakiego rodzaju sprzęty znajdują się w jego wnętrzu. Pamiętajmy, że kamper przez jakiś czas stanie się miejscem, w którym będziemy przemierzać kilometry, ale także jeść, spać, korzystać z toalety czy wspólnie spędzać czas wieczorami.

W nowoczesnym kamperze możemy spodziewać się lodówki, zamrażalnika, kuchenki gazowej, ale także prysznica czy telewizji satelitarnej. W pojeździe znajdują się zbiorniki zarówno na czystą, jak i brudną wodę, butla/butle gazowe, specjalny papier do toalety itp. Oczywiście nie brakuje szafek i szuflad, w których możemy przechowywać naczynia, sztućce oraz żywność.

Przygotowanie kampera do podróży

Wypożyczanie kampera wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty serwisowej, w ramach której wypożyczalnia udostępnia pełną butlę z gazem, sprawdza i uzupełnia płyny eksploatacyjne pojazdu, dostarcza specjalistyczny płyn do toalety i wspomniany już wyżej specjalistyczny papier, uzupełnia również zbiornik z czystą wodą. Oprócz tego przeprowadza szkolenie z zakresu obsługi pojazdu.

Skoro wiemy już, co dokładnie znajduje się w pojeździe, jakim wyruszymy w podróż, możemy sporządzić listę przedmiotów, które należy zabrać ze sobą z domu lub dokupić. Oczywiście ilość rzeczy osobistych, takich jak ubrania czy kosmetyki jest indywidualną sprawą każdej osoby. Chodzi raczej o przedmioty, które pozwolą na zorganizowanie w kamperze „drugiego domu”.

Co zabrać do kampera?

Z pewnością przydadzą się składane meble, z których będziemy mogli skorzystać na zewnątrz kampera. Pakujemy zatem stolik i leżaki, przyda się również parasol. Dzięki temu możliwe będzie spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Jeżeli zamierzamy grillować, zabieramy również niezbędne do tego celu przedmioty.

Bardzo ważne są również naczynia. Jeżeli zamierzamy gotować, zabieramy ze sobą zestaw garnków, deskę do krojenia czy miski, w których wymieszamy składniki. Oprócz tego zabieramy oczywiście kubki, talerze i sztućce, a także płyn do mycia naczyń, zmywaki i ściereczki kuchenne. Jeżeli chodzi o pożywanie, robimy zapasy suchego prowiantu. Lodówkę uzupełniamy z rozsądkiem, zawsze można dokupić świeże produkty po drodze.

W kamperze znajduje się pojemnik z czystą wodą, jednak powinna ona służyć przede wszystkim do kąpieli i zmywania. Jeśli chodzi o wodę do celów spożywczych, lepiej zabrać ze sobą wodę niegazowaną w butelkach o dużej pojemności.

Oczywiście przydadzą się też środki czystości, płyny do mycia i czyszczenia, proszek do prania. Jeżeli dysponujemy niewielką suszarką na ubrania, również możemy ją ze sobą zabrać. W kamperze nie ma pralki, zatem odzież pierzemy ręcznie bądź, jeśli jest taka możliwość, korzystamy z pralni na kempingu.

 

admin