Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Ile to kosztuje kamper do wynajęcia?

Ile to kosztuje kamper do wynajęcia?

Kamper do wynajęcia

W kwietniu i maju coraz częściej pojawiają się pytania o plany wakacyjne. Oczywiście są osoby, które takich planów nie robią i na wakacje wybierają się spontanicznie, albo wcale. Są też tacy, którzy wszystko planują ze znacznym wyprzedzeniem. Do tej grupy należą zarówno ci, którzy stawiają na zagraniczne wakacje z biurem podróży, jak i ci, którzy preferują podróżowanie na własną rękę i w tym celu przeglądają oferty wypożyczalni promujących się hasłem kamper do wynajęcia.

Podróżowanie kamperem – dlaczego warto?

Miłośnicy podróżowania kamperem podkreślają, że ta forma spędzania wolnego czasu daje ogromne możliwości. Samodzielnie określamy cel podróży, wyznaczamy trasę, decydujemy o postojach czy noclegach. Kamper to wolność i swoboda podróżowania. Nie bierzemy udziału w zorganizowanej wycieczce, zatem nie musimy dostosowywać się do grupy ani słuchać zaleceń organizatora. Możemy obrać dowolny kierunek i zwiedzić miejsca, które nie znajdują się w ofercie biur podróży.

Podróżowanie kamperem to rozrywka dla osób w każdym wieku. Nie jest prawdą, że na życie w domu na kółkach decydują się wyłącznie ludzie młodzi, poszukujących tanich sposobów na udane wakacje. Kamper do wynajęcia równie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród rodzin z dziećmi, nawet bardzo małymi. A to dlatego, że nowoczesne pojazdy są bardzo wygodne i funkcjonalne, a dzieci mają zapewnioną możliwość obcowania z naturą, brania udziału we wspólnych zajęciach, takich jak przygotowywanie posiłków, przygotowywanie drewna na ognisko, dmuchanie materacy itp. Świetnie się przy tym bawią, ale i uczą wielu nowych czynności.

Kamper do wynajęcia – wypożyczalnie kamperów w Polsce

Nowoczesny kamper nie jest pojazdem najtańszym, dlatego niewielu stać na jego zakup i utrzymanie. To oczywiście nie oznacza, że konieczna jest rezygnacja z marzeń o podróżowaniu kamperem. Przeciwnie – można podróżować tak często i tak długo, jak tylko mamy ochotę, a wszystko to dzięki wypożyczalniom tego typu pojazdów.

Często jest tak, że wypożyczalnia oferuje kilka rodzajów pojazdów, nie tylko kampery. Tak jest w przypadku wypożyczalni Camper Sun, która udostępnia klientom zarówno kampery, jak i busy. Oczywiście ceny wynajmu kamperów i budów znacząco się różnią, ale inny jest także komfort podróżowania i inaczej wygląda przygotowanie pojazdu do podróży.

Ile kosztuje wypożyczenie kampera?

Cena wynajmu uzależniona jest od kilku czynników. Istotny jest oczywiście stan techniczny pojazdu – im nowszy i lepiej wyposażony kamper, tym cena za jego wypożyczanie będzie wyższa. Kolejną ważną kwestią jest to, kiedy odbywa się podróż. Okazuje się bowiem, że inne ceny obowiązują w sezonie, inne zaś w pozostałej części roku. Ile trwa sezon? Najczęściej wypożyczalnie podają, że sezon zaczyna się 15 czerwca i kończy 15 września. Oprócz tego wyszczególniamy tzw. sezon wysoki, który obejmuje dwa pełne miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień. Warto również zauważyć, że cena za dobę wypożyczania jest wyższa w przypadku wynajmu krótkoterminowego, zatem im dłuższy okres wynajmu, tym cena za dobę będzie niższa.

 

 

admin