Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Camper wypożyczalnia

Camper wypożyczalnia

Camper wypożyczalnia

Camper wypożyczalnia – wcześniejsza rezerwacja campera

Pracodawcy wymagają od pracowników, by o planowanym terminie urlopów wakacyjnych informowali ze stosownym wyprzedzeniem. Z tego powodu pracownicy wypełniają plan urlopów na bieżący rok, mimo że nie zawsze są przekonani, czy rzeczywiście w danym terminie będą dni wolnych potrzebować. Oczywiście są i takie osoby, które znacznie wcześniej dokonały rezerwacji w biurze podróży czy wypożyczalni camperów i plany urlopowe mają od dawna. To bezpieczne posunięcie zważywszy na fakt, że w sezonie wysokim camper wypożyczalnia może nie dysponować żadnym wolnym pojazdem, a tym samym wynajęcie campera „od ręki” jest problematyczne.

Najlepszy czas na podróżowanie camperem

wypożyczalnia camperówCamper wypożyczalnia największe oblężenie notuje w okresie wakacyjnym. Sprzyja temu fakt, że w tym czasie dzieci nie chodzą do szkoły, więc cała rodzina może wybrać się w daleką podróż. Oczywiście niemałe znaczenie ma tutaj pogoda. Nowoczesne campery to pojazdy funkcjonalne i komfortowe – można w nich wygodnie i miło spędzić czas, jednak na dłuższą metę nikt nie chce stale przebywać wewnątrz campera. Raczej chodzi o to, by w czasie urlopu odwiedzić kilka miejscowości, poznać lokalną kulturę, zwiedzić zabytki i spędzić czas na łonie natury. Trudno jednak o kąpiele w jeziorze czy piknik na trawie, gdy pogoda temu nie sprzyja. Noclegi w zimnym pojeździe również nie należą do przyjemności.

Najlepszy czas na podróżowanie camperem przypada zatem na okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Wypożyczalnie camperów (zobacz Camper Sun) podają, że sezon trwa od 15 czerwca do 15 września, natomiast tzw. sezon wysoki to miesiące lipiec i sierpień. W tym czasie niektóre wypożyczalnie nie udostępniają pojazdów na mniej niż siedem dni, ponieważ nie jest to opłacalne.

Camper wypożyczalnia – rezerwacja pojazdu

W sezonie wakacyjnym bardzo często zdarza się tak, że wypożyczalnia nie dysponuje żadnym pojazdem, bo akurat wszystkie zostały wynajęte. Dlatego pasjonaci podróżowania camperem dokonują rezerwacji z wyprzedzeniem. Na ogół rezerwacji można dokonać drogą elektroniczną, co stanowi spore ułatwienie dla osób, które chcą wynająć pojazd z wypożyczalni zlokalizowanej na drugim końcu Polski.

Po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku (jego wysokość każda wypożyczalnia ustala indywidualnie) rezerwację uznaje się za dokonaną. Kiedy należy wpłacić pozostałą kwotę? Najpóźniej w dniu odbioru samochodu campingowego. Wówczas należy uiścić opłatę za wynajem, wpłacić kaucję oraz opłatę serwisową (przygotowanie pojazdu do podróży, uzupełnienie butli z gazem, specjalistycznych płynów, instruktaż obsługi pojazdu).

Co w sytuacji, gdy plany wakacyjne ulegną zmianie?

Niestety nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w terminie, na jaki dokonaliśmy rezerwacji, z całą pewnością będziemy mogli wybrać się w podróż. Niekiedy nagła sytuacja zmusza do rezygnacji z planów wakacyjnych. Co wtedy dzieje się z wpłaconą zaliczką? Najemca zostaje obciążony kosztami odstępnego. Jeżeli od umowy najmu odstąpi stosunkowo wcześnie, tj. do pierwotnie planowanego wyjazdu pozostanie więcej niż 30 dni, najprawdopodobniej odzyska 50% wpłaconej kwoty. Jeśli zaś będzie to 30 lub mniej dni, z dużym prawdopodobieństwem straci całą zaliczkę.

admin