Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Wakacje na kempingu

Wakacje na kempingu

Wakacje na kempingu

Wakacje na kempingu – wady i zalety

Wakacje pod namiotem, w przyczepie kempingowej bądź kamperze są tym, na co wiele osób czeka przez cały rok. Część każdego roku odwiedza te same, sprawdzone pola namiotowe, inni testują nowe miejsca, o których czytali na blogach i forach poświęconych tematyce kempingów. To, czy wakacje na kempingu będą udane, uzależnione jest od wielu czynników, m.in. od pogody, samego pola namiotowego i panujących w danym miejscu zasad, czy też zachowania osób wypoczywających w sąsiednich namiotach.

Rodzinne wakacje pod namiotem

Wakacyjny kempingUtarło się przekonanie, że wakacje na kempingu są przede wszystkim dla ludzi młodych, podróżujących grupkami, lubiących dobrą zabawę i niedysponujących zbyt dużym budżetem. Rzeczywiście wynajem miejsca na polu namiotowym nie jest szczególnie kosztowny, a jeśli chodzi o wyżywienie – młodzież stawia zwykle na posiłki przyrządzane na grillu oraz fast foody serwowane w pobliskich budkach.

Wakacje na kempingu nie są jednak formą wypoczynku zarezerwowaną wyłącznie dla młodzieży. Równie często na polach namiotowych można spotkać rodziny z dziećmi. Czas spędzony na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku i elektroniki, dobrze wpływa na samopoczucie dzieci i dorosłych. Wszyscy razem zwiedzają okolicę, korzystają z miejscowych atrakcji, przygotowują posiłki, uczestniczą w zabawach. Na polu namiotowym obowiązują oczywiście jakieś zasady, ale nie są to sztywne reguły utrudniające swobodny wypoczynek.

Zalety wakacji na kempingu

Wakacje na kempingu pozwalają na zacieśnienie więzi rodzinnych. Większość czynności wykonywana jest wspólnie, dzieci mają okazję uczestniczyć w pracach, których w luksusowym hotelu wykonywać nie trzeba. Pomagają podczas rozbijania namiotu, rozpalania ogniska czy grilla, zmywana naczyń. Mają swoje obowiązki, które uczą ich samodzielności i są na swój sposób ciekawe, bo odmienne od tego, czym zajmują się na co dzień.

Wakacje na kempingu są też tanie. Raz zakupiony namiot czy śpiwór doskonale spełni swoją funkcję w kolejnych latach. Poza tym kemping to swoboda i niezależność – to my decydujemy, kiedy spożyjemy posiłek, kiedy pójdziemy spać czy wybierzemy się na plażę. Wakacje pod namiotem to również świetna okazja, by popracować nad kondycją fizyczną. Codzienne spacery, kąpiele, gra w piłkę – to tylko niektóre rodzaje aktywności, jaką mogą wykonywać rodziny z dziećmi.

Wady wakacji na kempingu

Oczywiście wakacje na kempingu mają też swoje wady, aczkolwiek miłośników tej formy wypoczynku nie zrażają drobne niedogodności. Wśród wad wymienia się najczęściej obecność much i komarów, konieczność zabrania ze sobą wielu sprzętów i akcesoriów, uzależnienie od warunków pogodowych, nocne hałasy, konieczność przygotowywania namiotów, materacy, stołu, rozkładania grilla (a następnie zbierania tego wszystkiego) oraz ryzyko trafienia na złe towarzystwo, skłonne do dokonania kradzieży.

admin