Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Wynajem campera cena

Wynajem campera cena

wynajem campera cena

Wynajem campera cena

wynajem camperaWakacje organizowane przez biura podróży cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ nie wymagają większego zaangażowania. Wystarczy przygotować dokumenty, spakować walizkę i wsiąść do odpowiedniego samolotu. Nie wszystkich jednak cieszą takie wakacje. Ci, którzy wolą samodzielnie planować trasę podróży i nie chcą być zależni od organizatora, powinni wziąć pod uwagę wakacyjny wyjazd camperem. Oczywiście nie trzeba od razu kupować własnego pojazdu – w Polsce funkcjonują wypożyczalnie camperów, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wpisujących w wyszukiwarkę Google hasło wynajem campera cena, oferują nowoczesne pojazdy w przystępnych cenach.

Od czego zależy koszt wynajęcia campera?

Możemy się spodziewać, że im nowszy i lepiej wyposażony pojazd, tym jego cena będzie wyższa. Wypożyczalnie starają się oferować samochody nowoczesne i komfortowe, bo przede wszystkim o takie pytają klienci, zwłaszcza gdy planują dłuższą podróż. Jeżeli zależy nam na dodatkowym wyposażeniu, będziemy musieli zapłacić więcej.

Wynajem campera cena to temat, którego nie można omawiać nie nawiązując do tzw. sezonu wysokiego. Okazuje się bowiem, że koszt wynajęcia campera inny będzie latem, a inny np. późną jesienią. Ceny w sezonie (mniej więcej od maja do września) znacząco idą w górę, a najwyższe są w sezonie wysokim, czyli w lipcu i sierpniu. Poza tym w miesiącach wakacyjnych może być problem z wypożyczeniem pojazdu na weekend. Niektóre wypożyczalnie, np. Camper Sun zastrzegają, że w sezonie wysokim wynajmują pojazdy na minimum siedem dni.

Wynajem campera – cena uzależniona od okresu wynajmu

Jeżeli chcemy wypożyczyć pojazd na kilka dni, powinniśmy liczyć się z tym, że cena za dobę będzie w tym przypadku wyższa, aniżeli w sytuacji, gdybyśmy wynajmowali campera na dwa albo trzy tygodnie. Wiele wypożyczali camperów uzależnia ceny od okresu wynajmu – im dłuższy, tym niższa cena za dobę.

Poza okresem wynajmu znaczenie może mieć także to, czy zamierzamy podróżować camperem poza granice Unii Europejskiej. Wielu wypożyczalniom nie robi to jednak różnicy, aczkolwiek zastrzegają, że o zamiarze opuszczenia UE należy ich wcześniej poinformować. Wypożyczalnia musi wyrazić zgodę na tak odległą podróż.

Wynajem campera a inne opłaty

W temacie wynajem campera cena koniecznie trzeba wspomnieć o opłatach dodatkowych. Jeżeli nie chcemy odbierać campera osobiście, możemy poprosić o dostarczenie go pod wskazany adres, ale musimy liczyć się z tym, że za taką usługę wypożyczalnia pobierze dodatkową opłatę. Ponosimy również tzw. opłatę serwisową, w ramach której wypożyczalnia przygotuje pojazd do podróży, uzupełni butlę z gazem, płyny eksploatacyjne pojazdu, zbiornik z wodą użytkową, płyn do toalety, zapasy specjalnego papieru toaletowego itp.

admin