Witaj na moim blogu

Zapoznasz się tutaj z moim sposobem na zwiedzanie świata z pomocom mojego busa.

Wypożyczenie kampera

Wypożyczenie kampera

wypożyczenie kampera

Na jakich zasadach odbywa się wypożyczenie kampera?

Kamper to taki mały dom na kółkach. Najnowsze pojazdy są przestronne i komfortowe, dlatego zainteresowanie nimi jest coraz większe. Poza tym podróżowanie kamperem to wolność i niezależność – możemy jechać tam, gdzie chcemy, sami ustalamy plan wycieczki, w żaden sposób nie ogranicza nas regulamin biura podróży. Niestety na zakup kampera nie wszystkich stać, poza tym utrzymywanie pojazdu poza sezonem, w czasie gdy nie jest wykorzystywany, również wypada dość drogo. Z tego powodu działalność rozpoczęły wypożyczalnie kamperów. Na jakich zasadach odbywa się wypożyczenie kampera?

Wynajem krótko- i długoterminowy

wypożyczalnie kamperówWiększość wypożyczalni pojazdów udostępnia kampery zarówno tym, którzy planują weekendowy wypad poza miasto, jak i tym, którzy przez kilka tygodni zamierzają zwiedzać inne kraje. Często jest też tak, że im dłuższy okres wynajmu, tym cena za dobę jest niższa.

Oczywiście znacznie może mieć również aktualna pora roku. Nie trudno domyśleć się, że w miesiącach wakacyjnych zainteresowanie ofertą wypożyczalni kamperów jest większe. Z tego powodu niektóre firmy wprowadzają do regulaminów zapis, który jasno mówi, że w tzw. sezonie wysokim nie wypożyczają pojazdów na okres krótszy niż 7 dni.

Wypożyczenie kampera a odbiór pojazdu

Wypożyczenie kampera tuż przed planowanym wyjazdem może być trudne. Dlatego warto wcześniej podpytać, jak wygląda to w danej wypożyczalni i ewentualnie zarezerwować pojazd z wyprzedzeniem. W ustalonym dniu i o ustalonej godzinie należy zgłosić się po odbiór kampera. Często zdarza się tak, że po pojazd przyjeżdżają dwie osoby – jedna wraca prywatnym samochodem, druga kamperem. Niektóre wypożyczalnie kamperów, np. Camper Sun, dysponują parkingiem dla klientów, na którym po przepakowaniu można pozostawić prywatny samochód. Będzie tam stał tak długo, aż klienci wypożyczalni wrócą z wakacji.

Wspomniana wypożyczalnia oferuje również usługę dowozu kampera pod wskazany adres, co wiąże się z koniecznością uiszczenia niewielkiej opłaty za każdy kilometr.

Wypożyczenie kampera – ważniejsze zasady

Każda wypożyczalnia ma własny regulamin. Znajdują się w nim zapisy mówiące m.in. o wieku i doświadczeniu (okres posiadania prawa jazdy) kierowcy, który może wypożyczyć pojazd, a także dokumentach wymaganych do zawarcia umowy. Zwykle minimalny wiek kierowcy wynosi 21 lat, ponadto musi od posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem od minimum 2 lat.

Wśród zasad ujętych w regulaminie mogą znaleźć się także te, mówiące o podróżowaniu poza kraje Unii Europejskiej. Niektóre wypożyczalnie zabraniają takich podróży, inne, po rozpatrzeniu wniosku, udzielają zgody.

admin